Medzinárodná sieť
ženských fitness klubov
top block uspeh
Vlasta
Vlasta

Volám sa Vlasta a v petržalskom fitku cvičím šiesty rok. Teda vlastne skoro od začiatku. Natrafila som naň náhodou pri vybavovaní inej veci na terase. Práve v ten deň som sa skalopevne rozhodla začať cvičiť v nejakom fitnes.

Mala som so sebou aj cvičebný úbor. Navštevovala som pred tým pilates, aerobik, stepaerobik, ale všade som narazila na opakujúci sa problém - moja pracovná doba. Robím totiž v dvojsmennej prevádzke, čo v praxi znamená nepravidelné voľno. Skúšala som aj iné fitká, ale tam ma odrádzali tie obrovské stroje.

Na FitCurves ma ako prvé upútalo to, že tam môžem prísť podľa môjho voľna, stroje sú podstatne menšie a nie také strašidelné a je len pre ženy. Pri mojej výške 158 cm a váhe 54 +- 1kg nepotrebujem nejako extrémne schudnúť. Cvičím, aby som si udržala váhu /čo je pri mojom apetíte dosť náročné/, nedovolila osteoporóze zakusnúť sa do mojich kostí a neprestajne premazávať kĺby.

Pred tromi rokmi sa zjavila vo fitku nová cvičenka. So začiatočníckym odhodlaním sa pustila do zhadzovania kíl po materskej, nezamestnaní a čo bolo pre ňu hlavné, schudnúť do šiat na synovu stužkovú. Nedalo mi len tak nečinne sa pozerať na jej trápenie sa na strojoch, či strečingu. Priskočila som ku nej a ukazovala, radila. Tá jej zaťatá odhodlanosť, veď ja to dokážem! kričala na všetky strany. A čuduj sa svete, zrazu sa z nej vykľula nová majiteľka petržalského fitka. Urobila nástenku - výstavu s našimi menami a počtom účastí a všeličo iné, na čo si už ani nespomínam. Na jedno si však pamätám veľmi dobre - ako sme my staré mazáčky medzi sebou hovorili "nová metla dobre metie". Postupne zmizlo zbrklé cvičenie. Nahradilo ho profesionálne zvládanie strojov, strečingu a fitko dostalo pri športovom charaktere nový rozmer - spoločenský. Každý mesiac návšteva divadla, turistické a cykloturistické výlety. V sobotu ráno joga, či pilates. Pobyt v kryokomore. Cvičenia v špeciálnych úboroch tzv. Deň rozprávkový, plážový, halloveen, plesový, školský - ten býva spojený aj so skúšaním súčasného učiva, ... Stačí pozrieť našu fotogalériu. Založila sa škola chudnutia, škola behu.

Sú to aktivity pre ženy rôzneho veku a telesnej zdatnosti. Každá si príde na svoje. Pri rozhovoroch so známymi počujem dosť často: „Veď ty sa nabeháš a nacvičíš dosť aj tak, to sa nudíš a nemáš čo robiť?"

Polhodinové cvičenie pod odborným dohľadom v milom prostredí dokáže urobiť zázraky. Problémy za mňa nevyrieši, ale poskytne mi čas nemyslieť na ne a častokrát aj nájsť riešenie. Svaly sa rozhýbu, cievy lepšie prekrvia celé telo a pomôžu vyplaviť endorfíny tie naše zázračné hormóny radosti.

Dnes 9.9.15 som bola cvičiť 1400-tý krát. Nezasvätený by povedal, čo ťa tam ešte dokáže držať? Na to je len jedna odpoveď. Všetko to, čo som napísala....

Viac príbehov