Medzinárodná sieť
ženských fitness klubov
top block uspeh
Renátka

Renátka

Vo FitCurves som začala cvičiť v januári minulého roku, lebo som cítila potrebu aktívneho pohybu, na ktorý som bola zvyknutá, a z nedostatku času (vnúčatá, škola, možno výhovorka) som ho vytesnila zo života.

Necvičila som pravidelne, zo zdravotných dôvodov som necvičila niekedy aj mesiac, a do konca roka som mala o 11 kg viac, hoci kondička sa výrazne zlepšila.

V januári dievčatá otvorili kurz Program regulácie hmotnosti, tak som sa prihlásila. Brala som to ako výzvu a impulz na zmenu. Aj v minulom období som sa pokúšala redukovať a udržať si hmotnosť, ale nedarilo sa mi to. Na kurze som dostala kvalitné informácie o strave, pohybe, vyváženej skladbe potravín, aby telo netrpelo podvýživou. Po analýze mojich stravovacích návykov mi dievčatá vysvetlili, že môj príjem kalórií nestačí ani na prežitie môjho tela, je podvyživené, a z toho dôvodu mám problém s priberaním, najmä s ukladaním tuku. Samozrejme, ak som chytila vlčí hlad, vrhla som sa na pukance, sladkosti a pod.

Receptom bolo pre mňa zapojenie sa do 3-fázového cyklu regulácie hmotnosti, ktorý je súčasťou prednášok kurzu regulácie hmotnosti. V prvom rade som pridala do stravy sacharidy, ktoré som vedome zo stravy vynechávala, naučila som sa stravovať vyvážene a ako lúsknutím prsta sa telo naštartovalo a začalo reagovať pozitívne. Do konca februára som "stratila" takmer 8 kg. Samozrejme, cvičenie som zaradila medzi moje každodenné "povinnosti".

Maratón chudnutia ma motivoval k tomu, aby som vo svojom úsilí nepoľavila a išla za svojim cieľom, za svojim číslom, ktoré som si stanovila, ako moju ideálnu hmotnosť. Mám pred sebou ešte pomerne dlhú cestu, ktorú ukončím, verím tomu, do tohtoročných Vianoc. Dievčatá sa o mňa starajú, podporujú ma, občas pokarhajú, keď sa chcem ponáhľať, lebo aj telu treba dať čas, aby si na zmenu zvyklo a neodmietlo spolupracovať.

Rozhodnutie zapojiť sa do programu regulácie hmotnosti budem vždy považovať za najlepšie rozhodnutie, lebo verím, že v budúcnosti mi získané vedomosti a návyky pomôžu trvale udržať hmotnosť, ku ktorej sa pomaly, ale isto približujem krôčik po krôčiku.

Moje poďakovanie patrí všetkým inštruktorkám v ružinovskom FitCurves , najmä však Grétke, ktorá mi poskytuje nadštandardnú starostlivosť.

Renáta FitCurves Ružinov

Viac príbehov

Koncom jari 2014 som prišla do FitCurves a tam sa ma hneď na recepcii ujala Grétka. Bola som veľmi milo prekvapená jej ochotou a ústretovosťou. Pri ďalšom pohľade som si všimla, že cvičia iba ženy a bola som ako doma. Nie len Grétka bola ochotná a milá. Aj ostatné trénerky poradili, pomohli a veľmi rady vysvetlili a usmernili. Po niekoľkých mesiacoch som ani nezbadala ako bolesti ustáli. Keď som si to uvedomila bol to úžasný pocit, ktorý trvá doteraz.