Medzinárodná sieť
ženských fitness klubov
top block uspeh
Henrieta

Henrieta

Fitnesscentrum FitCurves na Dlhých Dieloch registrujem už od jeho vzniku, čiže od marca 2008, lebo bývam neďaleko.

V minulosti som bola dvakrát priamo oslovená dievčatami z klubu aby som sa prišla doň pozrieť, čo som odmietla, lebo mi to v tom čase finančne nevyhovovalo.Na jar tento rok bola oslovená moja dcéra a bola jej ponúknutá aj pozvánka pre ďalšiu ženu na vyskúšanie cvičenia, a tak som si povedala, že to idem vyskúšať aj ja. Zapáčilo sa mi to. Z minulosti som mala nejaké skúsenosti s cvičeniami ako pilates alebo zdravý chrbát, chodila som aj na brušné tance, ale nikdy to nebolo fitko. Vždy sa platilo za hodinu, neboli to permanentky ako vo FitCurves. Povedala som si, že to skúsim a teraz, keď si to tak spätne pozriem a rozrátam na hodiny, tak to vôbec nie je tak veľa.

Snažím sa chodiť cvičiť dva až trikrát do týždňa, niekedy aj v sobotu. Klasické fitká som nikdy nemala rada, mali tam veľké stroje, všade bolo veľa ľudí. Tu ma presvedčilo to, že je to v podstate tiež skupinové cvičenie aj keď cvičím individuálne, stroje sú zvládnuteľné a precvičím si celé telo. Predcvičujú tu aj inštruktorky, ktoré sú milé, a to je pre mňa tiež dôležité. Jednoducho sa tu dobre cítim. Výsledky som videla okamžite už po prvom mesiaci cvičenia. Nechcem aby to znelo ako klišé, ale naozaj som sa lepšie cítila aj fyzicky aj zdravotne. Zlepšil sa mi cholesterol aj bez užívania liekov. Mala som obavu z bolesti kolena, ktoré mi robilo problémy v minulosti, no vôbec ma už nebolí. Mám pocit, že aj po tejto stránke mi cvičenie prospieva. To z čoho som mala obavu vlastne zmizlo. Poteší ma každý centimeter a každé kilo dole, ale nemám žiadne veľké ciele. Za 5 mesiacov som schudla 5 kg a 30,5 cm z objemov. Vychádza mi to jedno kilo dole za mesiac a ak by to išlo aj ďalej takto pekne pomaly, tak mi to vyhovuje.

Radikálne obmedzenia v strave nerobím, jem menej sladkého a menej chleba. Na začiatku som sa bála monotónnosti. Vďaka tomu, že vždy predcvičuje iná inštruktorka je to zmena, každá do toho dá to svoje a navyše si sama môžem regulovať intenzitu cvičenia.

Ženám odkazujem, aby vyskúšali ako to tu celé funguje a aj atmosféru v ženskom fitku. Aby ktomu pristúpili pozitívne. Mne sa toto fitko páči, lebo je svetlé, slnečné, stále sa vetrá, nie je to uzavretá miestnosť. Páči sa mi aj to, že je to fitko len pre ženy, to je super. Keď idem cvičiť, nemám pocit, že musím a že sa prekonávam, ale vždy sa sem teším. Rovnako sa teším aj z mojich výsledkov!

Henrieta z FitCurves Dlhé Diely

Viac príbehov

Koncom jari 2014 som prišla do FitCurves a tam sa ma hneď na recepcii ujala Grétka. Bola som veľmi milo prekvapená jej ochotou a ústretovosťou. Pri ďalšom pohľade som si všimla, že cvičia iba ženy a bola som ako doma. Nie len Grétka bola ochotná a milá. Aj ostatné trénerky poradili, pomohli a veľmi rady vysvetlili a usmernili. Po niekoľkých mesiacoch som ani nezbadala ako bolesti ustáli. Keď som si to uvedomila bol to úžasný pocit, ktorý trvá doteraz.