Medzinárodná sieť
ženských fitness klubov
 02

"Viac ako len ďalší beh", tak znie podtitul – motto dm ženského behu, ktorý priniesol nový, ucelený koncept rozvoja behania žien s cieľom podporiť ich v zmene životného štýlu a pomôcť im tak urobiť niečo pre svoje zdravie. Veľa žien a dievčat sa každoročne zapája, a tak zvláda nástrahy trate hlavného mesta.

 

Za finančnej podpory spoločnosti Be Cool, s. r. o. v spolupráci s generálnym partnerom podujatia spoločnosťou dm drogerie markt vznikol sociálny projekt dm šport zóna. Časť štartovného z dm ženského behu organizátori venujú na dovybavenia časti existujúceho detského ihriska, vždy v inej mestskej časti Bratislavy, športovými pomôckami, slúžiacimi počas roka všetkým deťom k cielenému rozvíjaniu ich pohybových schopností.

FitCurves sa zúčastňuje tohto skvelého podujatia už piaty rok so svojim bežeckým teamom „Predbehni samu seba“. Každým rokom sa k nám pridáva čoraz viac a viac bežkýň, ktoré na našich spoločných tréningoch učíme nielen správne dýchanie a techniku, ale aj ako si správne rozložiť sily počas behu. Máme tréningový plán, ktorý spája intervaly behu a chôdze. Každým týždňom tréningu bežíme viac a kráčame menej až kým sa nedopracujeme k plynulému behu 4 km. Naše žienky sú schopné po dvoch mesiacoch tréningov 2 x týždnenne zabehnúť danú vzdialenosť bez prestávky do cca 30 minút. Bez ohľadu na vek a predchádzajúce bežecké skúsenosti. Aj tento rok sme sa postavili na štart s takmer 50 členným teamom Predbehni samu seba v rôznom veku. Všetky z nich to bravúrne zvládli a my sme na ne hrdé :)

Tešíme sa o rok :)

Športujúce mesto Bratislava 24.9.2017

25-09-2017
Športujúce mesto Bratislava 24.9.2017

  Európska komisia vyhlásila Európsky týždeň športu s cieľom podporovať pohyb a šport na všetkých úrovniach premiérovo v septembri 2015. Podľa posledných prieskumov z Eurobarometra sa celkovo 66% Slovákov športu venuje málo alebo vôbec. S malou pravidelnosťou vykonáva fyzickú aktivitu 28% a pravidelne športuje len 6% Slovákov. Ide dokonc...

Prednáška pre deti a mládež 15.6.17 na ZŠ sv. Vincenta de Pa...

04-08-2017
Prednáška pre deti a mládež 15.6.17 na ZŠ sv. Vincenta de Pa...

  Záleží nám na budúcnosti našich detí. Vzdelávame ich, aby boli zdravé, silné a zvládli a užívali si všetko, čo je pre nich nachystané. Opäť po roku sme sa postavili pred školákov na ZŠ sv. Vincenta de Paul a prednášali im na tému „Ako pohyb a strava ovplyvňuje naše telo“. Potvrdili sme si, že deti majú záujem sa vzdelávať a pomáhať...