Medzinárodná sieť
ženských fitness klubov
 19

Európska komisia vyhlásila Európsky týždeň športu s cieľom podporovať pohyb a šport na všetkých úrovniach premiérovo v septembri 2015.

Podľa posledných prieskumov z Eurobarometra sa celkovo 66% Slovákov športu venuje málo alebo vôbec. S malou pravidelnosťou vykonáva fyzickú aktivitu 28% a pravidelne športuje len 6% Slovákov. Ide dokonca o horšie čísla ako je priemer 28 štátov EÚ (kde športuje 33% resp. 8% ľudí).

Tieto alarmujúce čísla boli spúšťačom pre prípravu a organizáciu série osvetových podujatí. Ako sa ďalej uvádza, zdravá fyzická aktivita stimuluje rast u detí a aj u dospelých jedincov vedie k zlepšeniu psychického a fyzického zdravia a taktiež napomáha zbavenia sa stresu.

Práve na základe týchto výsledkov bol vyhlásený prvý ročník iniciatívy Európsky týždeň športu, ktorý sa uskutočnil v septembri 2015. Základným cieľom je podporovať pohyb, šport a zdravý životný štýl na všetkých úrovniach. Preto sa zameriava na všetky vekové kategórie – od tých najmladších až po seniorov. Pre každú vekovú kategóriu predstavuje pravidelný pohyb obrovský prínos do života. U detí je potenciál vybudovania dobrého návyku do života, u dospelých odbúravanie stresu. Pre každého človeka je však nenahraditeľnou súčasťou života, ktorá zlepšuje zdravotný stav a prináša radosť.

Podujatie Športujúce mesto 24.9.17 bude už po tretíkrát najväčším slovenským podujatím počas Týždňa športu s viac ako 50 športovými aktivitami, sprievodnými aktivitami a súťažami.

 

Všetky tieto informácie sú dostupné na www.sportujucemesto.sk

Tohtoročnej akcie sa zúčastnilo aj FitCurves s cieľom motivovať ženy k aktívnemu pohybu. Počas celého dňa mali možnosť si návštevníci na našom stánku zmerať percento telesného tuku a získať aj pozvánku na bezplatnú návštevu a cvičenie v jednom z našich 4 klubov v Bratislave, a to lokality Dlhé Diely, Petržalka, Dúbravka a Ružinov.
Súčasťou akcie bol aj spoločný tréning pre verejnosť o 11.15 hod pod vedením našich skvelých inštruktoriek. Dámy, ale aj páni mali možnosť si zacvičiť 40 minútový silový tréning s vlastnou váhou spojený s kardiom, ktorý zahŕňal 5 fáz tréningu a mali možnosť tak zistiť ako je skvelé cvičiť vo FitCurves.

Tešíme sa o rok :)

DM ženský beh 2017

11-09-2017
DM ženský beh 2017

  "Viac ako len ďalší beh", tak znie podtitul – motto dm ženského behu, ktorý priniesol nový, ucelený koncept rozvoja behania žien s cieľom podporiť ich v zmene životného štýlu a pomôcť im tak urobiť niečo pre svoje zdravie. Veľa žien a dievčat sa každoročne zapája, a tak zvláda nástrahy trate hlavného mesta. {igallery id=3791|cid=27|pid...

Prednáška pre deti a mládež 15.6.17 na ZŠ sv. Vincenta de Pa...

04-08-2017
Prednáška pre deti a mládež 15.6.17 na ZŠ sv. Vincenta de Pa...

  Záleží nám na budúcnosti našich detí. Vzdelávame ich, aby boli zdravé, silné a zvládli a užívali si všetko, čo je pre nich nachystané. Opäť po roku sme sa postavili pred školákov na ZŠ sv. Vincenta de Paul a prednášali im na tému „Ako pohyb a strava ovplyvňuje naše telo“. Potvrdili sme si, že deti majú záujem sa vzdelávať a pomáhať...